Keyboard czy pianino cyfrowe, co wybrać?

Keyboard czy pianino cyfrowe, co wybrać?

Jeżeli nie wiesz, jaki instrument wybrać, czy może zastanowić się nad kupnem keyboardu, czy pianina cyfrowego, powinieneś przeczytać ten artykuł. Z pewnością keyboardy jak i pianina elektryczne mają inne właściwości, a także posiadają bardziej lub mniej przydatne funkcje. Dlatego przed zakupem powinniśmy poznać wszystkie za i przeciw, nabyć solidną wiedzę na temat tych instrumentów. Na co zatem powinniśmy zwrócić uwagę?

Keyboardy zatem będą najwłaściwszymi instrumentami, jeżeli zależy nam na łatwym i prostym transporcie, a także, jeżeli będziemy potrzebowali pełnowymiarowej klawiatury. Bardzo dobrze keyboardy sprawdzają się do pracy w terenie, na przykład na graniu na imprezach otwartych. Kolejnym plusem keyboardu są tak zwane realistyczne podkłady muzyczne. Dlatego powinniśmy dobrze zastanowić się nad zakupem keyboardu, także szczególnie jeżeli będziemy chcieli nauczyć nasze dzieci grać na instrumentach klawiszowych. Na pewno będzie to bardzo dobry wybór na sam początek.

Pianino cyfrowe zaś, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii idealnie odzwierciedla brzmienia wgranych instrumentów. Niestety z reguły instrumenty te gabarytowo są trudne do przenośnego transportu. Instrumenty te posiadają także tak zwaną dynamiczną klawiaturę, która w prawie identyczny sposób może wyrazić sposób gry oryginalnego pianina. Dodatkowo instrumenty te posiadają dużą liczbę bardzo dobrze zaprogramowanych brzmień, a także wejście USB, dzięki czemu możemy ten instrument bez problemu podłączyć do swojego komputera, czy laptopa.

Dlatego, skoro już wiemy mniej więcej, jakie są różnice pomiędzy pianinami cyfrowymi, a keyboardami, powinniśmy udać się do najbliższego sklepu. Z pewnością, obsługa i sprzedawcy, którzy pracują w sklepie muzycznym także posiadają niezbędne informacje na temat tych instrumentów.